Tipy od pracovního portálu MyJobsi.cz kde hledat práci

Přišli jste o práci a bojíte se, kdy a jak se vám podaří najít nový stálý zdroj příjmu? Snadnější hledání práce mají spíše mladší ročníky, ale jsou zaměstnání, kde jsou vyhledávaní starší zaměstnanci. Ať už se řadíte k jakékoli kategorii, je potřeba být pozitivní a do hledání se opřít patřičnou měrou. Kde všude se tedy poohlédnout po novém zaměstnání.

Společnost 123jobs Media s.r.o. je největší tuzemský e-commerce developer inzerce práce a on-line pracovních nabídek v České republice.

Zavítejte na Úřad práce

Úřad práce je první institucí, kde vedou naše kroky v okamžiku, kdy přijdeme o práci. Už tady se můžeme podívat na nabídku zaměstnání. Pokud našemu vzdělání nic nevyhovuje, nenajdeme pracovní pozice shodné s naším typem uplatnění, můžeme zvážit i absolvování rekvalifikačního kurzu v rámci pomoci při hledání práce. To může být mnohdy velmi užitečné. I tedy, když dlouhodobě uvažujete o změně zaměření vaší práce. Už vás nebaví dělat stále účetní? Rádi byste vyzkoušeli třeba masáže? Řešením je masérský kurz. Kurzů je ale velké množství, dokonce i pro účetní, pokud se chcete v mezičase zlepšit…

Hledejte práci on-line na internetu nebo prostřednictvím personálních agentur

Na internetu najdete spoustu pracovních portálů, na nichž najdete denně nové inzeráty s volnými pracovními pozicemi. Sledujte nabídky inzerce práce zdarma pravidelně, ať vám žádná důležitá informaceneuteče. Stejně tak můžete sami kontaktovat personální agenturu s žádostí o pomoc při nalezení nové práce.

Nezapomeňte si v životopise aktualizovat svou praxi a zkontrolovat platné kontakty. Životopis můžete z vlastní iniciativy také roznést do zajímavých firem ve vašem okolí, kde by se jim vaše praxe mohla hodit.

Čas coby nezaměstnaní využijte na maximum. Hledejte práci, vzdělávejte se, ale také relaxujte, věnujte se koníčkům. Kdo ví, kdy znovu se vám „poštěstí“ být zase doma.

Zeptejte se po nové práci ve svém okolí

Naši známí mají mnohdy skvělé informace a přehled o volných pracovních pozicích ve firmách v okolí, kde žijeme. Zeptejte se svých spolužáků ze střední školy, kamarádů ze stejné čtvrti nebo třeba široké rodiny, zda neví o vhodné pozici pro vás. Možná budete překvapeni, že pro vás najde volné místo někdo ze známých, kteří mají vlastní společnost.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram