5 znaků, že váš partner je narcistický sociopat

Někdy to není zrovna nejpříjemnější zjištění, pokud pochopíte, s kým ve skutečnosti žijete v jedné domácnosti. Sociopat a narcis může sice na první pohled vypadat jako dokonalá parta. Ale za pár měsíců a let můžete očekávat plně rozvinutý toxický vztah. Jak tedy ve vlastním revíru rozeznat nebezpečí dříve než bude špatně nedobře?

Nepřistoupí na změnu a vaše potřeby, touhy a názory často dokáže dokonale rozleptat jako kyselina.
Je dokonalý pozorovatel

Velmi rychle vzbuzuje v člověku pocit, že mu na něm záleží. Je pozorný, vnímavý, vidí víc, než vaši nejbližší. Velice rychle vám rozumí. Proto je skvělý v odlákání žen od partnera, protože ženy mají obvykle pocit, že je pán dokonalý. Je to přetvářka. „Narcistický sociopat nebude litovat, že vás zranil, polámal vám srdce, on, bude spokojen, že vás dostal tam, kde chtěl a jeho taktika vyšla,“ říká vztahový kouč Geoff Spencer. Proto pozor, pokud vám někdo jaksi příliš dobře rozumí.

Je sebevědomý

Není to namyšlený člověk, ale je sebevědomý, sebejistý, jedná rázně. Je to tak trochu alfa samec na první pohled a toto charisma dokáže podlomit nohy mnoha ženám. Výsledek je však takový, že je to lovec. Který potřebuje cítit vůni úspěchu. V práci iu žen.

Dynamický a dobrodružný

Na první pohled je lákavé, kolik dokáže stihnout aktivit, jaký já akční, vyčnívá z davu a díky svým aktivitám se často těší i přízni okolí i finančnímu zabezpečení. Spencer však upozorňuje, že život v takovém případě není tak jednoduchý. Hlavně pokud nebudete sdílet veškeré jeho nadšení. Nepřistoupí na změnu a vaše potřeby, touhy a názory často dokáže dokonale rozleptat jako kyselina, jen aby bylo po jeho.

Rádi vám řeknou, že vám rozumějí, ale…

Upset silent wife and furious arguing man talking. Crisis in relationship

Podle Spencera jsou to jen naučené formulky. Ve skutečnosti nevěří nikomu a ničemu jinému kromě sebe. V některých situacích se sice naučí důvěřovat i jiným, ale vždy budou ve vztahu budovat ten pocit, že jen jejich názor je správný a ostatní sice chápe, ale jednoduše se pletou.

Jsou kamarádští

Prakticky s nikým nemají problém se skamarádit. Jsou oblíbení v kolektivu, ale sledují vždy jen vlastní zájmy. O mnohém vám našepká, jak se chová ke svým kamarádům a známým. Narcistický sociopat vnímá totiž lidi jako prostředky k naplnění svých cílů. Ať už po zábavě, pomoci, nebo jen příjemných chvílích. Jiný pak nebude ani ve vztahu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram