Kufry na motorku – jaké z nich zvolit?

Léto ještě není u konce, a tak není pozdě na krásné výlety, vyjížďky či poznávací víkendy na motorce. V případě, že se rozhodnete vyjet na déle než jeden den, rozhodně se vyplatí mít s sebou nějaké zavazadlo, ale které, když batoh na zádech je málo? Motokufry budou nejlepší. Skvěle poslouží na osobní potřeby, ale také na nářadí či základní potraviny. Rozhodnout se můžete mezi motokufry a motobrašnami.

Motobrašny pro pro osobní potřeby

Motobrašny jsou vhodnou volbou pro ty, kteří s motorkou teprve začínají a rádi by vyjeli na delší výlet. Jsou také o dost lehčí a cenově dostupnější. Lze koupit takové, které se umísťují na nádrž a v horní části mají průhlednou vodotěsnou vrstvu vhodnou pro vložení telefonu či navigace. Pro více zkušené, ale také nezkušené motorkáře – záleží na co si troufnete, jsou k dostání moto brašny, které se umísťují na boky motorky. Mají plastovou základnu pro upevnění k trubkovým nosičům. Jejich velká výhoda spočívá v nízké hmotnosti a rozšiřitelnosti. Dbejte na to, abyste brašny vyvážili a na obou stranách měli stejně těžký náklad.

Motokufry pro nadšené cestovatele

Moto kufry jsou vyrobeny z plastu či hliníku a mají zpravidla vyšší váhu než ty z textilie. Celkově vypadají lépe a lze koupit jak boční, tak i horní, jako je tomu u motobrašen. Díky materiálu, který byl při výrobě použit, budou vaše osobní věci při nechtěném pádu více chráněny. Navíc jejich další výhodou je, že lze kufry zamčít, a tak předejít potenciální krádeži. Lze také zamčít samotný kufr k motocyklu.

Mezi nejoblíbenější kufry na moto patří ty z hliníku, a to především díky jejich pevnosti. Další jejich výhodou je, že je lze využít i jako stolek, když si zastavíte například na jídlo nebo na kafíčko. Plastové kufry jsou také oblíbené a pevné. Pasují více k silničním motorkám a svou funkci odvedou dokonale. Ať už si vyberete plastové, hliníkové nebo látkové brašny na moto, vždy vám zajistí pohodlný převoz všech vašich důležitých potřeb.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram