Co jste možná ještě nevěděli o akvamarínu

Z hlediska mineralogie zařazujeme akvamarín mezi šesterečné minerály. To znamená, že na krystalu šesterečné soustavy se nachází větší počet rovin souměrnosti, konkrétně sedm. Svislá osa je šestičetná. Z pohledu chemického složení je akvamarín hlinitokřemičitanem berylnatým.

Tento kámen tak považujeme za odrůdu berylu a zajímavé je, že do stejné drahokamové „rodiny“ náleží i impozantní smaragd, taktéž modrý. Fyzikálními vlastnostmi i vzhledem je pak podobný světle modrému topazu.

Většina lidí však tyto odborně vyznívající detaily znát nepotřebuje k tomu, aby se do tohoto vzácného nerostu jednoduše dokázala zamilovat na první pohled.

Okouzlující klenot poznáte hlavně podle jeho charakteristické barvy. Ostatně je od ní odvozen i jeho název, který pochází z latinského výrazu „aqua marina“ neboli „mořská voda“, jíž skutečně intenzivně připomíná.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram