Jak ovlivňuje chuť kávy znečištěný kávovar?

Koupili jste novou kávu do kávovaru a něco vám na ní nesedí. Máte pocit, že při jejím mletí kávovar trochu zapáchá přepálenými zrny nebo jsou snad v šálku bílé kousky čehosi, co nepříjemně křoupe mezi zuby? Jsou to snad slupky kávy? Chyba nemusí být v kávě. Kdy naposledy jste čistili kávovar?

Téměř každý kávovar je schopen připravovat nám dlouhodobě výtečnou kávu. Závisí však také na tom, jakou péči kávovaru věnujeme. Tak jako o všechny ostatní spotřebiče, i o kávovar je potřeba se starat. Základními úkony, které je dobré provádět, je používat čisticí tablety do kávovaru pro odstranění různých zbytků po mletí kávy, odvápňovat jej a čistit mléčné cesty kávovaru.

Oleje a tuky z kávy

Každé zrno kávy, které je mleto v kávovaru, po sobě zanechává oleje a tuky. Ty se usazují v kávovaru a pokud jej delší dobru nevyčistíte, vaše káva nebude dobrá, i když zrna budou sebekvalitnější. Káva může být nahořklá a chutnat trochu spáleně. Pravidelným používáním čisticích tablet do kávovaru zabráníte dlouhodobému usazování zbytků kávových zrn v kávovaru.

Příliš tvrdá voda

Tvrdá voda způsobuje vysokou tvorbu vodního kamene. Čím tvrdší voda, tím vyšší tvorba vodního kamene. To, co vám nepříjemně zakřupalo mezi zuby velmi pravděpodobně nebyl zbytek zrnka kávy, ale odlomek vodního kamene, který se usadil ve vnitřních cestách vašeho kávovaru. Podle tvrdosti vody zvolte frekvenci, kdy je nezbytné použít odvápňovač kávovarů. Tyto tekuté odvápňovače vás vodního kamene zbaví. Je možné používat jej nejen do kávovarů, ale také například na baterie nebo do rychlovarné konvice.

Caffè latte nebo Cappuccino?

Máte kávovar, který dokáže sám připravit Caffè latte nebo Cappuccino? Pak byste neměli zapomínat na to, že čerstvé mléko ve vaší kávě nebude, pokud nepečujete o mléčné cesty. Čistič mléčných cest Woldoclean či Cunea je vhodný pro kávovary Jura, Nespresso, Dolce Gusto, Tchibo a další.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram