Sezení je nové kouření: Kolik kroků je potřeba denně udělat, abyste shodili a udrželi si dlouhodobě TOP figuru?

Pokud chcete shodit, nemusíte podávat extra výkony ve fitku, pokud k tomu příliš nejste. Stačí, když se budete soustředit na zdravý pohyb a chůzi. Ale pokud vám hned v hlavě naskočila kontrolka s hranicí 10 000 kroků denně, také se jí netřeba držet jako mantry. Podstatné je něco zcela jiného.

Pokud i vy chcete mít do léta krásnou figuru, stále to stíháte. Dokonce se nemusíte ani hodiny trápit ve fitku, pokud k tomu nemáte vztah. Výbornou službu vašemu tělu a postavě udělá i obyčejná chůze. Dokonce i taková, při které nebudete spěchat za nějakým imaginárním číslem, které o kvalitě shazování a formování postavy nic neříká.

Hubnutí a spalování totiž není o přesném počtu kroků. Takže pokud vám někdo tvrdí, že 10000 kroků je to, čeho musíte dosáhnout pokud chcete shodit je na omylu. Základem hubnutí je to, jestli máte svůj příjem kalorií pod kontrolou.

Co se týče chůze, ta vám sice pomáhá spalovat kalorie, snáze se dostanete do kalorického deficitu, ale pořád si musíte sledovat i to, co do svého těla dáváte. Žádný konkrétní počet kroků vám totiž nezajistí úbytek na váze, dokud si nebudete hlídat kalorie. Ono matematika v tomto nepustí.

Pokud by žena, která váží 59 kilo, nachodila 10 000 kroků, což je přibližně osm kilometrů, rychlostí 3,2 km/h je to něco přes 550 kalorií. Když předpokládáme, že její bazální metabolismus je 1300 kalorií, tak energetický výdej bude kolem 1850. No a takové množství jídla dokážete dosáhnout velmi snadno. Stačí když si k snídani dáte smoothie, k obědu vývar a salát s masem a k večeři zeleninu.

Tedy v tom případě pokryjete přesně jen to, co jste přijali, ale shazování se nekoná. Na to je třeba si dát pozor a jde o chybu, které se dopouští množství žen. Mají pocit, že pokud se hýbou, mohou sníst víc i přesto, že chtějí zhubnout.

Je spousta benefitů, které chůze s sebou přináší

One woman, beautiful young woman walking her cocker spaniel dog by the river in city.

zlepšuje spalování
výrazně zlepšuje sílu svalů
pomáhá při rovnováze
formuje postavu
eliminuje ztuhlost kloubů
zlepšuje náladu a spánek
má pozitivní vliv na dýchání
Každý den si proto dopřejte kvalitní procházku svižnějším tempem. Doporučuje se takto trávit alespoň 45 minut až hodinku. Pokud chcete vidět, že ručička na váze jde směrem dolů, sledujte si také jídla, která si během dne dopřejete. Tehdy se propracujete k vytouženému výsledku.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram