Sníte, sníte, ale cíl stále uniká? Udělejte to takhle!

  1. Definujte si cíl

Chcete-li si plnit sny, musíte si je nejprve jasně zadefinovat. Promyslete si kroky, které jsou podle vás nezbytné, abyste se do cíle úspěšně dostali. Pokud nevíte přesně, k čemu se chystáte, je pravděpodobné, že vaše cesta se přemění na náhodné a nepromyšlené kroky, které vás nejenže do cíle nepřivedou, ale naopak, ještě vás zbytečně obejdou o energii. Cíl by měl být co nejvíce konkrétní – tím lépe může být váš postup realizován.

  1. „Vyrobte si film“

Představte si svůj vytoužený film v barevných obrazech, podobně jako hollywoodský trhák. Představte si, jak bude vypadat váš život, pokud svého cíle dosáhnete. A nezapomeňte na detaily, například na oblíbenou hudbu, která vás má v cíli doprovázet. Pokuste se zažít pozitivní emoce, které ve vás dosažení cíle vyvolá. Pamatujte na to, že je důležité, abyste při naplňování vašeho filmu byla šťastná právě vy. Cíl je váš – nikoho jiného.

  1. Postupujte po krocích
Beautiful woman

Pokud budete postupovat po malých krocích, váš cíl bude viditelnější. Toužíte po nemovitosti? Zkuste si odkládat měsíčně jistou sumu peněz, ze které už neodebírejte. Chcete změnit práci? Přihlaste se na kurz, který by vám mohl v tomto snažení pomoci. Očekávat, že sny se splní ze dne na den je nereálné a vede ke zklamání.

  1. Trénujte pozitivní mysl

Pozitivní myšlení neznamená zamlžování současné situace. Spíše jde o optimistická očekávání – větru tomu, že kroky, které podnikáte, jsou správné. Udělejte všechno proto, aby správně byly. Podporujte sama sebe vnitřním povzbuzováním, pochvalou… A konečně – vždy začněte v oblastech, ve kterých se změny dají zrealizovat nejjednodušeji.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram