Tuk kolem pasu patří k nejkritičtějším. Efektivně se ho zbavíte spojením zdravějšího jídelníčku a jednoduchého plánu

Úzký dřík je snem snad každé ženy. Kromě toho, že pěkně zvýrazní křivky nám totiž přidává na sebevědomí a atraktivitě. Co však dělat, když se vám váš pás na chvíli ztratil?

Pozor na sladké
Největším nepřítelem bříška a budování břišních svalů jsou právě sladkosti. Ty totiž na rozdíl od jiných snacků totiž většina lidí zvykne konzumovat ve vyšších dávkách – a co je důležité, zejména v pravidelných intervalech. To má dopad právě na pás, kde se nevstřebané živiny uloží v podobě tuků.

K tomu, abyste se zbavili centimetrů z břicha, je jako první zapotřebí, abyste přehodnotili svůj jídelníček. Nejedná se o žádné drastické změny či diety, kvůli kterým budete hladovět. Základem však je určit si, který den bude pro vás cheatdayem – a zbývající dny se soustředit na to, aby váš jídelníček sestával z vyvážené a pestré stravy.

Jednoznačné sbohem byste měli dát zejména sladkým nápojům. Pokud patříte k milovníkům kávy, omezte její cukření.
Zvýšit byste měli také příjem tekutin. V tomto případě platí, že je lepší přijmout více čisté vody, než méně. Tělu to uškodit nemůže, právě naopak.
Přečtěte si: Je zdravé mít občas hlad, abychom spalovali? Kolik hodin by mělo být mezi jednotlivými jídly?

Tréninkový plán
Se cvičením byste to neměli příliš přehánět, jinak se může stát, že si své břišní svaly posílíte až natolik, že se roztáhnou. Dokážete tak přesný opak toho, co chcete. Dopřejte svému trupu odpočinek a cviky provádějte maximálně 3-4 krát do týdne po třech opakováních.

Hvězda

Athletic women doing stretching wile exercising on group training in a gym. Focus is on African American woman.

I když se tohoto cviku mnoho z vás zpočátku lekne, stojí za to, abyste jej vyzkoušeli. Váhu těla přeneste na předloktí – jako byste dělali boční plank. Nejdříve zvedejte souběžně volnou ruku a nohu, dávejte však pozor na to, abyste se neopírali o zápěstí a abyste hlavně cvik prováděli pomalu, jinak totiž nemá efekt. Po deseti zvednutích strany prostřídejte.

Zkracovačky

Chcete-li pomocí tohoto cviku dosáhnout vosí pás, při natažené poloze ležmo nasměruje sehnutá kolena do jedné strany. Už při několika zvednutích pocítíte boční svaly, ale snažte se vydržet. Nepřidávejte na rychlosti a s každým výdechem zvedejte trup nahoru.

Horolezec

Dejte se do pozice velkého planku – nedržte váhu svého těla na předloktích, ale dlaních. Namísto držení těla však nohy střídavě překládejte ve směru diagonály, to znamená pravé koleno k levému lokti a naopak. Začněte na 30 sekundách a po dalších dnech postupně přidávejte.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram